Zagroda Kaszubska


Zagroda Kaszubska

 

To nasze najmłodsze "dziecko". Bazując na doświadczeniu z Zagrody pod Strzechą, Zagrody pod Gontem i Zagrody pod Brzozami w 2023 wystartowaliśmy z Zagrodą Kaszubską. Stworzyliśmy 4 domki, które w naszych oczekiwaniach mają zapewnić gościom komfort na najwyższym poziomie, jednocześnie zachowując ducha lokalnej kultury - w końcu jesteśmy na Kaszubach...
W Zagrodzie Kaszubskiej możemy Państwa ugościć w domkach, które nazwami i stojącymi przed wejściem "opiekunami" - drewnianymi rzeźbami odnoszą się do Duchów ze starych legend kaszubskich , i tak:

 
 Lubiczk – duch opiekuńczy miłości i seksu. Wierzono, że Lubiczka przekazują       sobie zakochani, a on sprawia, iż nie mogą już żyć bez siebie.

Pùrtk – demon swarów i kłótni. Psocił ciągnąc za sobą nieprzyjemny zapach (mieszka w śmieciach, czasami nawet w gnojówceSzëmich – leśny duch, łagodnie śpiewający drzewom o leśnej zwierzynie. Sprowadza ciszę i łagodny szum.
Rétnik – złośliwy demon podrzucający muzykom zaczarowane instrumenty lub zaklinający ich własne instrumenty. Szczególnie uaktywniał się się podczas postu i adwentu, gdy zabawa była zabroniona.
Domki w Zagrodzie Kaszubskiej są piętrowe. Na parterze znajdziecie Państwo otwarty salon z kominkiem , aneks kuchenny i dużą łazienkę z prysznicem. Kuchnia wyposażona jest w akcesoria do gotowania, lodówkę i zmywarkę.
Na piętrze są dwie sypialnie, łazienka i mała garderoba. W każdej sypialni znajduje się duże łóżko małżeńskie oraz dwa łóżka pojedyncze.
W wielu elementach wyposażenia znajdziecie Państwo również nawiązanie do tradycji Kaszub
Przy domkach są również klimatyczne, zadaszone tarasy, a przy każdym indywidualny grill.
Działka jest ogrodzona, położona w cichym miejscu Kopalina, na końcu "ślepej" uliczki, gdzie nie docierają przypadkowi przechodnie.